Jak definiowane są poziomy trudność?
1 igła – bardzo prosty wykrój i mało skomplikowane szycie. Polecane dla początkujących
2 igły – dobre dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w szyciu. Wykrój wymaga podstawowych umiejętności wszycia np. zamka lub ściągacza.
3 igły – odpowiednie dla osób, które szyją już od jakiegoś czasu, mają doświadczenie z różnymi materiałami i bez problemu radzą sobie z wszywaniem zamka i dużą ilością zaszewek.
4 igły – odpowiednie dla szyciowych ekspertów. Takie wykroje przewidują np. wszycie podszewki
Jak definiowany jest czas wykonania?
Bardzo ciężko jest jednoznacznie określić dokładny czas jaki zajmie Ci uszycie swojego wymarzonego ubrania. Zależy to od wielu czynników takich jak np. stopień Twoich umiejętności, rodzaj maszyny, czy nawet rodzaj materiału z jakiego szyjesz. Gdybyś jednak chciała wiedzieć mniej więcej, który krój wymaga więcej czasu a który mniej stworzyliśmy 3 stopniową skalę gdzie:
1 zegarek – na uszycie poświęcisz najmniej czasu
2 zegarki – na uszycie poświęcisz trochę więcej czasu
3 zegarki – przygotuj się, że uszycie zajmie Ci dość dużo czasu
Jak powinnam się prawidłowo zmierzyć?
Aby mieć pewność, że zmierzyłaś się prawidłowo podążaj zgodnie z poniższymi wskazówkami.
Możesz także, obejrzeć film instruktarzowy w którym pokażemy Ci jak powinnaś się prawidłowo zmierzyć
Jaką rozmiarówkę mają wykroje?
Każdy wykrój zawiera pełną rozmiarówkę tj: od 34 do 44 lub 46 – w zależności od modelu. Aby sprawdzić, czy dany model jest do rozmiaru 46, po wejściu w ikonę danego modelu po prawej stronie przy zdjęciu, znajdziesz informację w jakich rozmiarach jest dany wykrój. Dodatkowo, informację taką znajdziesz także, pod zdjęciem w tabeli zawierającej „Opis produktu”. Na wykroju natomiast, linie danego rozmiaru oznaczone są odpowiednio kolorami i symbolami, tak żeby łatwo było odróżnić od siebie rozmiary.
Nigdy jeszcze nie szyłam i obawiam się, że nie zrozumiem fachowego słownictwa i instrukcji. Czy mogę użyć Waszego wykroju?
Nasze wykroje są tworzone w ten sposób aby maksymalnie ułatwiać szycie i żeby zachęcać do szycia nawet te osoby, które nigdy nie szyły. Instrukcja szycia tworzona jest tak jak przepis kulinarny stąd „Przepis na szycie” zawiera proste i zrozumiałe polecenia, uzupełnione także grafiką która wskazuje etapy szycia i czynności jakie należy w ich miejscach wykonać. Na początek swojej przygody z szyciem, wybieraj stopień trudności wykrojów oznaczonych 1 igłą.
Zależy nam na tym, abyś rozwijała swoje szyciowe umiejętności dlatego wprowadziliśmy w naszych wykrojach „Słownik pojęć”, który przybliży Ci niektóre terminy krawieckie, tak abyś z każdym wykrojem mogła poszerzać swoją wiedzę.
Nie wiem do czego będzie mi pasować uszyta przeze mnie tunika?
Każdy wykrój zawiera sekcję, w której podpowiadamy Ci z jakim innym wzorem będzie dobrze wyglądała odszywana przez Ciebie rzecz. Wyboru materiału dokonujesz jednak sama, więc zawsze zwróć uwagę aby łączone przez Ciebie wzory pasowały też do siebie kolorystycznie.